KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14035328
nr 1403 5328
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram, 64x75 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:23:58
14/6 17:14:15